02. 07. úterý/ marți

19:00 – Česko

Ostravská sajtna: Koks, prach a oheň 4


03. 07. středa/ miercuri

19:00 – Rumunsko

Adrian Cioroianu: Sic transit gloria

20:30 – Česko

Ovčáček & Gebauer: Tesat slovo




06. 07. sobota/ sâmbătă

19:00 – Rumunsko

Andrei Dósa: Herbář a Facebook

20:30 – Česko

Lenka Procházková: Slunce & revoluce


07. 07. neděle/ duminică

19:00 – Rumunsko

Simona Popescu: Nadskutečnost

20:30 – Česko

Pavel Kolmačka: Smrt myši, nápor vichru


08. 07. pondělí/ luni

19:00 – Rumunsko

Alina Nelega: Dýchat zhluboka

20:30 – Slovensko

Milo Janáč: Mali sme s kamarátom v Gelnici krčmu...


09. 07. úterý/ marți

19:00 – Rumunsko

Adrian Schiop: Píšu o sobě

20:30 – Polsko

Weronika Murek: Feinweinblein a jiné hry


10. 07. středa/ miercuri

19:00 – Rumunsko

Filip Florian: Kouzla a čáry

20:30 – Ukrajina

Petro Jacenko: Psaní jako „úsporný startup“


11. 07. čtvrtek/ joi

19:00 – Rumunsko

Ana Blandiana: Básnířka a bojovnice

20:30 – Ukrajina

Myroslav Lajuk: Básník zachraňuje svět



13. 07. sobota/ sâmbătă

19:00 – Rumunsko

Svetlana Cârstean: Gravitace poezie

20:30 – Polsko

Małgorzata Rejmer: Prach a krev


14. 07. neděle/ duminică

19:00 – Rumunsko

Miruna Vlada: Terapie básní

20:30 – Česko

Miloš Doležal: Čurda, jízda, studánka


15. 07. pondělí/ luni

19:00 – Rumunsko

Claudiu Komartin: Nová vlna

20:30 – Česko

Petra Hůlová: Svět na prahu katastrofy


16. 07. úterý/ marți

19:00 – Rumunsko

Ioana Pârvulescu: Dějiny, současnost, dějiny...

20:30 – Česko

Na pruské straně řeky




19. 07. pátek/ vineri

19:00 – Rumunsko

Vlad Zografi: Od vědy k literatuře

20:30 – Česko

Klimsza vs. Františák: Ostravské drama!


20. 07. sobota/ sâmbătă

19:00 – Rumunsko

Lucian Boia: Historia magistra

20:30 – Ukrajina

Kateryna Kalytko: Stvořit ztracené světy




23. 07. úterý/ marți

19:00 – Rumunsko

Dan Coman:

20:30 – Česko

Hubert Klimko-Dobrzaniecki: Vypravěč


24. 07. středa/ miercuri

19:00 – Rumunsko

Dan Lungu: Vážně, ale s humorem

20:30 – Slovensko

Erik Šimšík: Rozpätie môjho písania



26. 07. pátek/ vineri

19:00 – Rumunsko

Gianina Cărbunariu: Kebab na scénu

20:30 – Česko

Petr Borkovec: Herbář, věci a Dante


27. 07. sobota/ sâmbătă

19:00 – Rumunsko

Lavinia Braniște: Průvodkyně všedním dnem

20:30 – Polsko

Kamil Bałuk: Všechny naše děti


28. 07. neděle/ duminică

19:00 – Rumunsko

Tatiana Țîbuleac: Sud s prachem

20:30 – Česko

Magdaléna Platzová: O čem se mezi manželi nemluví



30. 07. úterý/ marți

19:00 – Rumunsko

Doina Jela: Černý slovník

20:30 – Česko

Marek Toman: Dějiny a jejich vypravěči


31. 07. středa/ miercuri

19:00 – Rumunsko

Adina Rosetti: Knihy jako klenoty

20:30 – Polsko

Waldemar Bawołek: Sluneční ozvěny


01. 08. čtvrtek/ joi

19:00 – Rumunsko

Octavian Soviany: Dva životy

20:30 – Česko

Aleš Palán: Exitus v divočině


Zprávy


Ostravský Měsíc autorského čtení se stěhuje do divadelní Dvanáctky. Letos přivítá Rumuny

Nová komorní scéna Dvanáctka v budově Divadla Jiřího Myrona se snad konečně stane kotvou pro mezinárodní literární festival Měsíc autorského čtení (MAČ). Ten zatím putoval po Ostravě jak bludný Holanďan. „Festival sleduji od jeho vzniku a doufám, že v divadle už zůstane,“ říká Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezského. Více v článku Ivana Mottýla na serveru Ostravan.cz.