02. 07. Monday / pazartesi

20:30 – Czechia

Ostravská sajtna: Koks, prach a oheň 3



04. 07. Wednesday / çarşamba

19:00 – Turecko

Nedim Gürsel: The Conqueror from Paris

20:30 – Slovakia

Ivana Dobrakovová: Theme, Author, Toxo


05. 07. Thursday / perşembe

19:00 – Turecko

Ayfer Tunç: The Satire of The Thousand and One Nights

20:30 – Czechia

Hana Roguljič:


06. 07. Friday / cuma

19:00 – Turecko

Gonca Özmen: POETRY

20:30 – Czechia

Alena Mornštajnová:



08. 07. Sunday / pazar

19:00 – Turecko

Gaye Boralioğlu:

20:30 – Czechia

Michal Viewegh:


09. 07. Monday / pazartesi

19:00 – Turecko

Murat Uyurkulak: Fury and Passion

20:30 – Czechia

Arnošt Goldflam: The Material He Has


10. 07. Tuesday / salı

19:00 – Turecko

Aslı Perker: Delicacies

20:30 – Czechia

Jana Orlová & Petr Čichoň:


11. 07. Wednesday / çarşamba

19:00 – Turecko

Haydar Ergulen: Gazel Here, Gazel There

20:30 – Poland

Zbigniew Machej: Cieszyn, Tranoscius, songs


12. 07. Thursday / perşembe

19:00 – Turecko

Çiler İlhan: Einstein Between the Lines

20:30 – Czechia

Lucie Faulerová


13. 07. Friday / cuma

19:00 – Turecko

Oya Baydar: The Classic

20:30 – Poland

Katarzyna Boni: Workshops of Death


14. 07. Saturday / cumartesi

19:00 – Turecko

Ayşegül Çelik:

20:30 – Czechia

Petra Soukupová:



16. 07. Monday / pazartesi

19:00 – Turecko

Saygın Ersin: Absolute Taste

20:30 – Czechia

Marek Švehla


17. 07. Tuesday / salı

19:00 – Turecko

Necla Kelek: I Love My Nose

20:30 – Poland

Paweł Sołtys: The Richness of Language Imagination


18. 07. Wednesday / çarşamba

19:00 – Turecko

Murat Özyaşar: Yellow Laughter

20:30 – Czechia

Petra Dvořáková:


19. 07. Thursday / perşembe

19:00 – Turecko

Murathan Mungan: The Word Virtuoso

20:30 – Slovakia

Erik Jakub Groch:


20. 07. Friday / cuma

19:00 – Turecko

Haydar Karataş: Zaza

20:30 – Czechia

David Zábranský:


21. 07. Saturday / cumartesi

19:00 – Turecko

Özgür Mumcu: A Peace Machine

20:30 – Ukraine

Dmytro Lazutkin: Black Belt for Poetry


22. 07. Sunday / pazar

19:00 – Turecko

Pelin Özer: Haiku and Other Indulgences

20:30 – Ukraine

Victoria Amelina: Only Literature


23. 07. Monday / pazartesi

19:00 – Turecko

Behçet Çelik: The Art of the Short Story

20:30 – Poland

Jerzy Kronhold: Address in the Darkness


24. 07. Tuesday / salı

19:00 – Turecko

Faruk Duman:Night Music for Dogs

20:30 – Czechia

Vratislav Maňák: …I Want My Stories To Breathe


25. 07. Wednesday / çarşamba

19:00 – Turecko

Sema Kaygusuz: The Fall of Prayers

20:30 – Slovakia

Dušan Vicen: One Conspicuously Intelligent Writer


26. 07. Thursday / perşembe

19:00 – Turecko

Bora Abdo:

20:30 – Poland

Weronika Gogola: The truth has a thrusting power


27. 07. Friday / cuma

19:00 – Turecko

Lale Müldür: Oriental Lyric Poetry

20:30 – Czechia

Vít Kremlička:


28. 07. Saturday / cumartesi

19:00 – Turecko

İskender Pala: The Prince of Divan poetry

20:30 – Czechia

Standa Biler: There Is Hope


29. 07. Sunday / pazar

19:00 – Turecko

Hatice Meryem: Husband as a Fly

20:30 – Slovakia

Michal Hvorecký:


30. 07. Monday / pazartesi

19:00 – Turecko

Şebnem İşigüzel: Talented, Fearless

20:30 – Slovakia

Jakub Juhás: The Charm of Jasenina


31. 07. Tuesday / salı

20:30 – Ukraine

Ostap Drozdov: Agitator no. 1 and no. 2


01. 08. Wednesday / çarşamba

19:00 – Turecko

Tarik Tufan: Where We Are Not at Home

20:30 – Czechia

Martin C. Putna: Always In The Minority


02. 08. Thursday / perşembe

19:00 – Turecko

Sedat Demir:

20:30 – Czechia

Eva Turnová:

Actual

Petra Dvořáková na MAČi

Čtení Petry Dvořákové, které ve Staré aréně moderoval Miroslav Zelinský, si můžete pustit v našem archivu. 


Diskuse o Erdoganovi, bratři Hruškové na jednom pódiu, hromada koksu i slezské slunko

První týden ostravské části Měsíce autorského čtení (MAČ 2018) vyvrcholil v sobotu netypickým společným vystoupením básníka Petra Hrušky a jeho dvojčete Pavla. Více...


Ostravská sajtna otevřela ve Staré MAČ


V Brně zazářilo Slezské slunko