02. 07. pondělí/ pazartesi

20:30 – Česko

Ostravská sajtna: Koks, prach a oheň 3



04. 07. středa/ çarşamba

19:00 – Turecko

Nedim Gürsel: Dobyvatel z Paříže

20:30 – Slovensko

Ivana Dobrakovová: Téma, autor, Toxo


05. 07. čtvrtek/ perşembe

19:00 – Turecko

Ayfer Tunç: Satira tisíce a jedné noci

20:30 – Česko

Hana Roguljič: Barnevern se dívá


06. 07. pátek/ cuma

19:00 – Turecko

Gonca Özmen: POESIE

20:30 – Česko

Alena Mornštajnová: Znám přibližně směr…



08. 07. neděle/ pazar

19:00 – Turecko

Gaye Boralioğlu: Na bazaru

20:30 – Česko

Michal Viewegh: Manžel, bůh a žena


09. 07. pondělí/ pazartesi

19:00 – Turecko

Murat Uyurkulak: Zlost a Žár

20:30 – Česko

Arnošt Goldflam: Materiál, který má


10. 07. úterý/ salı

19:00 – Turecko

Aslı Perker: Delikatesy

20:30 – Česko

Jana Orlová & Petr Čichoň: Oheň, Slezsko, újedě


11. 07. středa/ çarşamba

19:00 – Turecko

Haydar Ergülen: Gazel sem, gazel tam

20:30 – Polsko

Zbigniew Machej: Těšín, Tranoscius, písně


12. 07. čtvrtek/ perşembe

19:00 – Turecko

Çiler İlhan: Einstein mezi řádky

20:30 – Česko

Lucie Faulerová: Pozor, nespolehlivá vypravěčka!


13. 07. pátek/ cuma

19:00 – Turecko

Oya Baydar: Klasika

20:30 – Polsko

Katarzyna Boni: Workshopy smrti


14. 07. sobota/ cumartesi

19:00 – Turecko

Ayşegül Çelik: Snyomořinapevniněbeztebe

20:30 – Česko

Petra Soukupová: Na poli vztahů



16. 07. pondělí/ pazartesi

19:00 – Turecko

Saygın Ersin: Absolutní chuť

20:30 – Česko

Marek Švehla: … že se nebál


17. 07. úterý/ salı

19:00 – Turecko

Necla Kelek: Miluji svůj nos

20:30 – Polsko

Paweł Sołtys: Bohatá jazyková obrazotvornost


18. 07. středa/ çarşamba

19:00 – Turecko

Murat Özyaşar: Žlutý chechot

20:30 – Česko

Petra Dvořáková: Hrát dál


19. 07. čtvrtek/ perşembe

19:00 – Turecko

Murathan Mungan: Virtuos slova

20:30 – Slovensko

Erik Jakub Groch: Nález lyrického subjektu


20. 07. pátek/ cuma

19:00 – Turecko

Haydar Karataş: Zaza

20:30 – Česko

David Zábranský: Před Alpami, za Alpami…


21. 07. sobota/ cumartesi

19:00 – Turecko

Özgür Mumcu: Stroj na mír

20:30 – Ukrajina

Dmytro Lazutkin: Černý pásek za poezii


22. 07. neděle/ pazar

19:00 – Turecko

Pelin Özer: Haiku a další neřesti

20:30 – Ukrajina

Victoria Amelina: Pouze literatura


23. 07. pondělí/ pazartesi

19:00 – Turecko

Behçet Çelik: Umění povídky

20:30 – Polsko

Jerzy Kronhold: Adresa v temnotách


24. 07. úterý/ salı

19:00 – Turecko

Faruk Duman: Noční hudba pro psy

20:30 – Česko

Vratislav Maňák: … aby dýchaly


25. 07. středa/ çarşamba

19:00 – Turecko

Sema Kaygusuz: Modlitby spadlé na zem

20:30 – Slovensko

Dušan Vicen: Očividně inteligentní spisovatel


26. 07. čtvrtek/ perşembe

19:00 – Turecko

Bora Abdo: Psát, zastavit čas

20:30 – Polsko

Weronika Gogola: Pravda má průraznou sílu


27. 07. pátek/ cuma

19:00 – Turecko

Lale Müldür: Orientální lyrika

20:30 – Česko

Vít Kremlička: Marimbo & medy


28. 07. sobota/ cumartesi

19:00 – Turecko

İskender Pala: Kníže dívánské poezie

20:30 – Česko

Stanislav Biler: Máme naději


29. 07. neděle/ pazar

19:00 – Turecko

Hatice Meryem: Manžel jako moucha

20:30 – Slovensko

Michal Hvorecký: Strhující, zábavný, temný


30. 07. pondělí/ pazartesi

19:00 – Turecko

Şebnem İşigüzel: Talentovaná, neohrožená

20:30 – Slovensko

Jakub Juhás: Čaro na Jasenině


31. 07. úterý/ salı

20:30 – Ukrajina

Ostap Drozdov: Provokatér č. 1 a č. 2


01. 08. středa/ çarşamba

19:00 – Turecko

Tarık Tufan: Kde nejsme doma

20:30 – Česko

Martin C. Putna: Obrazy


02. 08. čtvrtek/ perşembe

19:00 – Turecko

Sedat Demir: Malá Paříž

20:30 – Česko

Eva Turnová: Turnové háje

Aktuality

Petra Dvořáková na MAČi

Čtení Petry Dvořákové, které ve Staré aréně moderoval Miroslav Zelinský, si můžete pustit v našem archivu. 


Diskuse o Erdoganovi, bratři Hruškové na jednom pódiu, hromada koksu i slezské slunko

První týden ostravské části Měsíce autorského čtení (MAČ 2018) vyvrcholil v sobotu netypickým společným vystoupením básníka Petra Hrušky a jeho dvojčete Pavla. Více...


Ostravská sajtna otevřela ve Staré MAČ


V Brně zazářilo Slezské slunko